Kellot
193577

GOLVUR, Anders Polhammar, Stiernsund, 1700-tal.

Almfanerat fodral med intarsiadekor. Urtavlan sign A:POLHAMAR. Z634, St:SUND. H 249. Nyckel finns.

Fodralet möjligen senare. Fanérskador och sprickor, krön med lös dekorurna, del av dekorlist saknas, lösa delar av pendeln.

Lähtöhinta
8 000 SEK