Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

CYLINDERSTOP, 2 st, tenn, JA Gellerstedt, Härnösand 1845 resp NA Santesson, Sthlm 1850-tal.

På båda locken dekor av Oscar I:s profil. Svängda handtag. H 20.

Slitage och smärre bucklor.

Lähtöhinta
1 200 SEK