Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Fransk konstnär, Sverige, 1700-tal.

Allegori över troheten. 51 x 41. Samtida förgylld och bronserad ram.

Färgbortfall, skador.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski Auktioner, auktion 345, 11-13 okt 1950, kat nr197. (Såld för 330 kr.)

Lähtöhinta
2 000 SEK