Muut
19851

PARTI DIVERSE, 7 delar, metall, 1800/1900-tal.

2 ljussaxar, järn resp mässing. Brevpress, järn i form av liggande sfinx med vingar. Form i gjuten mässing, dekor av liggande lejon med texten "Lion de Belfort", S. Dubois, Rue de Flandre Paris. Askfat, vitmetall i form av kvinna och solfjäder. Båtformat askfat, mässing med försilvrad kantdekor. Ljusstake i rödmålad metall. L 8-17. H 2-44.

Slitage.

Lähtöhinta
1 800 SEK