198868

BORDSPENDYL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Förgylld. Uppsvängt krön med skuren dekor av snäcka. Vit målad urtavla. H 37. Nytt urverk, pendel medföljer. Nyckel finns.

Krackelerad urtavla med färgbortfall. Nytt urverk. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK