202944

SALTKAR, glas och brännförgylld brons, empir, 1800-talets början.

Skål med slipat glas på tripod med bockhuvuden. Rund bas. H 8,5.

Skador och lagnigar. Slitage. En hänkel saknas samt kedja att sitta i hänklarna.

Lähtöhinta
2 000 SEK