210577

GOLVUR, Erich Wasberg, Eskilstuna, 1700/1800-tal.

Rund bemålad urtavla. Svängd form. Glasad mitt. Krön med urnformad dekor. H 240. Lod och pendel finns.

Slitage. Repor. Smärre sprickor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK