GRÄDDKANNA, silver, senempir, 1800-talets mitt. Vikt 125g.

Delvis godronnerad kanna och fot. Graverad text "Minne af H.B 24/12 1849. H 11.

Slitage. Smärre bukla/veck på pipen.

Lähtöhinta
800 SEK