Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

PARTI GRAFIK, 20 delar, 1600-1900-tal.

Olika konstnärer och storlekar. 4 kopparstick med historiska, mytologiska och bibliska motiv, bl a efter Poussin. Kopparsnitt med vy över Colosseum. Etsning efter Elias Martin. 4 porträtt, bl a av Jenny Lind. 4 handkollorerade med rurala motiv.

Gulnade, revor, veck.

Lähtöhinta
1 500 SEK