Axel Petersson Döderhultarn

(Ruotsi, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Ruotsi, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, träfigurer, otydl. sign.

Mjölkande piga samt ko. H 10 - 10,5.

Pigans pall saknar tre ben och kon saknar ett horn samt har lagat öra. I övrigt smärre slitage och sprickor.

Lähtöhinta
7 000 SEK