219000

HERRGÅRDSUR, nyrenässans, Lenzkirch, sent 1800-tal.

Fodral av mörkbetsad ek med dekor av mässingsbeslag, urtavla av metall. H 72. Nyckel och pendel medföljer.

Slitage, sprickor, skador. Kröndekor saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK