Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
221111

VINSTÄLL, jakaranda och bok, Design Torsten Johansson för AB Formträ, Sverige, 1955-56.

Bok och formpressad jakaranda. För åtta flaskor. H 30 l 38.

Obetydligt slitage. Två mindre fanerskador. Något solblekt.

Lähtöhinta
1 200 SEK