HATTAR, 3 st och HATTASKAR, 2 st, 1900-talet första hälft.

Tropikhatt, fez och chapeau claque. Tress & Co. London. Fez, Christys' London, importerad av E. Ohlssons i Malmö. Två ovala hattaskar, h 24.

Bruksslitage, hattaskarna med smärre skador.

Lähtöhinta
1 000 SEK