22279
Erik Jönsson
(1893-1950)
JÖnsson, erik, olja på duk, sign o dat 28. prov; olof sager

JÖNSSON, ERIK, olja på duk, sign o dat 28. Prov; Olof Sager.

Katedralen i Chartres, St Etienne. 46 x 38.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti:
Lisätietoja

De föremål med proveniens Olof Sager säljes till förmån för "Stiftelsen Olof Sagers stipendiefond för studier och forskning i Engelska". Olof Sager var lektor i engelska vid Lunds universitet
Vid sidan av sin lingvistiska gärning var hans stora passion modern konst och under senare år även opera.

Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
10 000 SEK