223770

GOLVUR, England 1800/1900-tal.

Rak form med brutet krön. Förgyllda detaljer samt inläggningar av bl.a rotfanér. Urtavlan bemålad med landskapsmotiv, märkt Craven Lyon Bridlington. H 228. Nyckel finns.

Sprickor. Slitage. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK