Tre delar Samovar, bricka och skål. Gulmålad metall, hänklar och knoppar i bemålat trä . H 50. Otydliga märkningar, kyrilliska samt latinska bokstäver.
Slitage, lagning, bristning.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?