Giovanni Battista Piranesi

(Italia, 1720-1778)
Giovanni Battista Piranesi
(Italia, 1720-1778)

GIOVANNI BATTISTA PIRANESI, efter, etsning, 1800/1900-tal.

"Veduta della Facciata della Basilica di S. Giovanni Laterano...". Trol ur bokverk. Bladstorlek 54 x 76.

Oramad. Vikmärke vertikalt på mitten med förstärkning på baksida. Gulnat, mindre fläckar samt fuktfläckar, smärre veck, samt smärre reva. Påskrift med blyerts.

Lähtöhinta
1 500 SEK