KARTOR, 2 st, 1800-tal.

KARTOR, 2 st, 1800-tal.

Karta övfver belägenheterna omkring Stockholm, utgiven av W.M Carpelan 1817. Bildstrl. 32x56. Samt karta över Djurgården, utgifven af S. Leczinsky och tryckt hos Ph.H Mandel. Bildstrl. 38x61

Slitage. Gulnade. En av kartorna delad i 18 delar, efter vikning, och sedan inramad.

Lähtöhinta
1 500 SEK