228425

PARTI MINIATYRPORTRÄTT, 4st, bla gouache på ben, 1800-1900-tal.

Ovalt porträtt av elegant kvinna i vitt, sammetsram. Oval figurscen i grön sammetsram. Ovalt porträtt av Konung Gustav II Adolf, mässingsram krönt av bandrosett. Ovalt porträtt av äldre herre i mässingsram. Bildstorl 5 x 4-7 x 5,5.

Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK