234377

BORDSPENDYL, Lenzkirch, 1930-tal.

Fodral av mörkbetsad ek, svängd form, urtavla av mässing, delvis bronserad dekor av parställda ymnighetshorn. L 55, h 30. Pendel och nyckel medföljer.

Slitage, smärre repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK