236268

STOP, 2 st, tenn, bla Nicolaus Justelius, Eksjö. Tidigt 1800-tal.

Päronformade med svängda handtag, svisselerad floral dekor. Ett lock med avgjutet mynt med Gustaf III:s profil. H 20-22.

Slitage, repor, bucklor, anlöpningar, ett stop med lagad botten.

Lähtöhinta
1 500 SEK