236299

BORDSUR samt KANDELABRAR, ett par, empirstil, 1900-tal.

Sten, gulmetall samt bronserad metall. Urtavla uppburen av kolonner. Bordsur, l 30, b 10, h 40. Ett par kandelabrar, l 20, h 22,5. Pendel medföljer.

Slitage, skav, sprickor samt krackelyrer på urtavlan. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK