Carl Peter Lehmann

(1794-1876)
Carl Peter Lehmann
(1794-1876)

CARL PETER LEHMAN, ett par, olja på duk, 1800-tal.

"Färgerifabrikör Karl Gustaf Ruberg" & makan "Beata Louise Ruberg" (född Morian) Uppfodrade dukar, vardera 64 x 49 cm. Samtida bronserade ramar.

Slitage, repor, lagningar

Lähtöhinta
8 000 SEK