241631

GOLVUR, sk Bornholmerur. Sign P Arboe, 1800-tal.

Fodralet daterat 1787. Grönmålat med stiliserade blomster.Senare bemålat. H 212. Pendel finns.

Slitage. Färgslitage. Kompletterat. Lod saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Fredins samling.

Lähtöhinta
2 000 SEK