PARTI LJUSSTAKAR, 6st, tenn och mässing, Sverige och möjl Tyskland, tidigt 1800-tal.

Bl.a balusterformade empirljusstakar i tenn av Alexander Lund, Vimmerby, 1842. H 12-17.

Slitage, böjda, kulfötter och assietter saknas på Alexander Lunds ljusstakar.

Lähtöhinta
1 500 SEK