243909

BORDSPENDYL, empire, förgylld brons. Trol. Frankrike. 1800-talets första hälft.

Vitemaljerad urtavla märkt Lapere. H 49.

Bruksslitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Fredins samling.

Lähtöhinta
15 000 SEK