244063

SEKUNDPENDELUR. Johan Gottfrid Åkesson, Marieholm 1923.

Väggur. Med regulatortavla. Fodral i betsat trä med rundad över och underkant.
H 160, l 52, b 23.

Smärre slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Fredins samling.

Lähtöhinta
10 000 SEK