KANNA SAMT KRUKA MED LOCK, tenn, möjligen Tyskland. 1800-tal.

Balusterformad kanna med handtag och lock. Bukigt kärl med skruvlock. H 18-27.

Slitage och bucklor.

Lähtöhinta
800 SEK