BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 8 resp 24 delar, nysilver och pärlemor resp stål och ben, 1900-talets första hälft.

12 gafflar, 12 knivar. Uppsättning uppläggningsbestick. I schatull från CG Hallbergs resp E Peter, Paris. L 16-20 resp 19-30.

Slitage. Några benskaft med sprickor, samtliga med monogramgravyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK