247291

BORDSPENDYL, mässing, marmor, Louis XVI-stil, urverket märkt Lenzkirch, tidigt 1900-tal.

Urhus av mässing resp marmor med glasad front, emaljerad urtavla, sockel av vit marmor. Kröndekor i form av trofégrupp. H 40. Pendel medföljer.

Slitage, repor. En mässingsfot lös och medföljer.

Lähtöhinta
2 000 SEK