Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

CARL LARSSON, etsning, 1912. II état av III, Handsign. med initialer. Ej sign. i plåten.

"Självporträtt". Plåtstrl. ca. 22x29.

Kraftigt gulnad, fläckar, slitage.

Kirjallisuus

Romdahl 81. Hjert & Hjert 86.

Muut tiedot

Ur upplagan om 121 signerade exemplar för Föreningen för Grafisk Konst.

Lähtöhinta
8 000 SEK