248628

KANNA, tenn, Tyskland sent 1800-tal.

Delvis vriden dekor, svisselerad floral dekor och med dat 1763, svängt handtag, krönande knopp med hund. H 34.

Slitage, bucklor, lagad vid bla lockknoppen. Graverat namn.

Lähtöhinta
1 500 SEK