249047

GARNITYR, BORDSPENDYL, AD Mougin samt ett par KANDELABRAR, mässing, Louis XV-stil, Frankrike, sent 1800-tal.

Alla delar kallförgylld mässing. Urverk märkt AD Mougin Vit emaljurtavla med romerska siffror samt sekundindex med arabiska siffror. Pendel och nyckel finns. H 47. Kandelabrar, vardera för tre ljus. H 32.

Ej funktionstestad. Slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK