250814

BREVPRESS samt KORTHÅLLARE, Kolmårdsmarmor. 1800-tal.

Rektangulär brevpress med runt handtag av mässing. Filtklädd. L 15, b 8,5, h 5. Sfäriska korthållare med skåra. H 5,5.

Brevpressen med kant samt hörnnagg. Korthållaren smärre nagg vid skåran.

Lähtöhinta
1 500 SEK