251426

ASK MED LOCK, tenn, Herman Bergman, CR 1928.

Bukig form, lock med knopp i form av eldflamma. Dekor i relief föreställande kvinna med pilbåge och hjort. Diam 17, h 8.

Kraftig skada på askens ena sida. Repor, bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK