PARTI ORIENTALISKT, 4 delar, ben och metall, 1800/1900-tal.

Inro med netsuke, med fem fack, dekor av växter samt ansiktsmask i guld, brunsvart lackerad, netsuke, ben, man som skördar. Tsuba, 2 st, metall, dekor av växter och män ridande hästar. Plakett med hänge, metall. H 4-11,5.

Smärre slitage, sprickor samt lackbortfall. Del saknas hos netsuke. Mindre hål i plakett.

Lähtöhinta
2 000 SEK