252657

LJUSSTAKAR, ett par, tenn, sengustavianska, en med svensk kontrollstämpel, tidigt 1800-tal.

Kannelerade kolonnskaft på kvadratisk fot med kulfötter. Urnformad och delvis godronnerad ljuspipa. H 29.

Slitage, anlöpningar. Smärre bucklor. Någon kulfot med lagning.

Lähtöhinta
8 000 SEK