BESTICK, 85 delar,"Opus", Tias Eckhoff för Lundtofte Danmark, 1960-tal.

Palisander/rostfritt stål. Salladsbestick, såssked, uppläggningssked, påläggsgaffel, flasköppnare. 14 st matknivar, 12 st matgaffelar, 12 st matskedar. 12 st förrättsknivar, 12 förrättsgafflar, 6 förrättsskedar samt 12 kaffeskedar.

Salladsbestick med sprickor i handtagen. Obetydligt bruksslitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK