257875

PIPHYLLA MED 3 PIPOR, 1800-tal.

Hörnhylla av alm med hyllplan och hållare för sex pipor. H 89. Tre sjöskumspipor med silverbeslag, långa munstycken medföljer. Bla Carl Fredrik Blom, Stockholm 1833. H 6-10.

Slitage, sprickor. Piporna med skador, lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK