SKULPTUR, trä. Sen Qing dynasti.

Förgylld och bemålad. Sittande budhistisk dignitet. H 37.

Färgbortfall, sprickor, skador och slitage. Möjligen senare bemålning.

Lähtöhinta
4 000 SEK