258888

MÅLKÄRL, tenn, Baltzar Rokus, verksam 1743-1788 i Arboga. Kontrollerad 1769.

Konande med svängt handtag. H 11.

Slitage, repor, locket löst med trasigt gångjärn.

Lähtöhinta
1 500 SEK