259461

FICKUR, 18k guld, 1900-tal.

FICKUR, 18k guld, 1900-tal.

Ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas. Urnr. 7086935, 18-28-3T. Boettnr, 367926, två boetter 18k. Bakboett med tre kronor samt påskrift "För Hjältedåd. Från Carnegiestiftelsen". Diam 5,3.

Ej funktionstestad. Mindre slitage. Smärre repor på glaset.

Lähtöhinta
3 000 SEK