GOLVLAMPA, tillskriven Stilnovo 1950-tal.

Svart järnstomme med mässingsdetaljer, sex ljuspunkter med blå och vita glaskupor. H 168.

En kupa saknas. Slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
10 000 SEK