267207

BORDSPENDYL, empire. Frankrike 1800-talets första hälft. Paris.

Förgylld med jaktornament i form av jakthorn, spjut och vildsvinshuvuden på urhus. Flankerat av yngling med pilbåge, pendel. L 21, b 9, h 31. Nyckel finns.

Emaljen med skador, sliten förgyllning, ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK