Hugo Elmqvist

(Ruotsi, 1862-1930)
Hugo Elmqvist
(Ruotsi, 1862-1930)

VAS, brons, jugend, sign Hugo Elmqvist, Stockholm, ca 1900.

Brons, reliefdekor av bladverk och bin. Signerad H.E-t M.5 och inpressad stämpel HE. Höjd 30,5 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK