Muut
273284

TOBAKSBURK, gjutjärn, Hällefors bruk, dat 1810.

Cylindrisk med dekor av musicerande sällskap . Märkt Joh Utterman 1810 omgiven av lejon och krona. H 20.

Slitage. Smärre rost och kantskador.

Lähtöhinta
2 000 SEK