273626

SERVIS OCH KRYDDSNURRA, 7+1 delar, rostfritt stål, "Galax", Karl Axel, Breger, Gense, för GAB, 1950-tal.

Kryddsnurra, teak och glasburkar, märkt Digsmed Danmark, 1964, diam 36. Servisdelar, rostfritt stål och mässing, 2 karotter med lock, diam ca14 resp ca21, såssnipa, kaffekanna, sockerskål med lock, 2 ströare glas, märkta flera delar etikettmärkta.

Sedvanligt slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK