NETSUKE, 2 st, ben, Japan, sannolikt Meiji (1867-1911).

Sittande man samt ask med lock med dekor av man med bläckfisk. H 3 resp diam 4.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Ur Arvid Svärds samlingar.

Lähtöhinta
2 000 SEK