BEN KAILA, valokuva, sign. ja päiv. 1982, hopeagelatiinivedos.

“Marrakesh 1982” Kuvakoko 24,7x18,2. Vedos taiteilijan itsensä vuonna 2002 vedostama.
Kuvattu Marrakeshissa Marokossa vuonna 1982. Kuvassa parturi ja hänen asiakkaansa.

Ei tutkittu ilman kehyksiä

Alkuperä - Provenienssi

Yksityiskokoelma.

Näyttelyt

“Valokuvia”, Galleria Hippolyte, Helsinki 2007.

Muut tiedot

Taiteilija Ben Kaila on syntynyt New Yorkissa 1949. Hän asuu ja työskentelee valokuvaajana Helsingissä.

Lähtöhinta
400 EUR