FAT, 3 st, flintgods, 1800-talets andra hälft. Rörstrand

Musselformad. Tryckt dekor föreställande Friherrliga ätten Liljencrantz vapen. B 9,5, l 12, h 2,5.

Bruksslitage. Glasyrnagg. Krackelerad. Äldre lagning. Spricka. Gulnad.

Lähtöhinta
1 500 SEK